KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13535344
*
nr 1353 5344
Axel Törneman
(1880-1925), Sverige
Etsning, Axel Törneman (1880-1925), Madonna. Ej signerad. Ej signerad. Motivet: 32x25 cm
Axel Törneman, svensk konstnär född 1880, död 1925.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 oktober 2020
kl 20:32:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/10 13:55:51
1
100 kr
9/10 21:14:08
2
500 kr
10/10 11:53:17
3
400 kr
10/10 11:53:17
2
450 kr (Budbetjänt)
12/10 20:26:37
3
500 kr
12/10 20:26:37
2
500 kr (Budbetjänt)
12/10 20:26:57
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel törneman ej signerad etsning etsningar grafik madonna
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:28
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:33
-
6053 Etsning
Pål Svensson. Signerad, numrerad 22/40. Bladets må..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:19
-
6006 Etsning
Pelle Havne (1893-1935), Hästar. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:10
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:05
-
6572 Kopparstick
Kolorerat, ”Gross-Horn”, 1800-tal. Bildmått: 29x34..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:57
*
Axel Törneman
Axel Törneman, svensk konstnär född 1880, död 1925.
Läs om budbetjänten
nr 1353 5344
Axel Törneman
(1880-1925), Sverige
Etsning, Axel Törneman (1880-1925), Madonna. Ej signerad. Ej signerad. Motivet: 32x25 cm
Axel Törneman, svensk konstnär född 1880, död 1925.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 oktober 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/10 13:55:51 | 1 | 100 kr |
| 9/10 21:14:08 | 2 | 500 kr |
| 10/10 11:53:17 | 3 | 400 kr |
| 10/10 11:53:17 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 12/10 20:26:37 | 3 | 500 kr |
| 12/10 20:26:37 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 12/10 20:26:57 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel törneman ej signerad etsning etsningar grafik madonna
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:28 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:33 -
6053 Etsning
Pål Svensson. Signerad, numrerad 22/40. Bladets må..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:19
-
6006 Etsning
Pelle Havne (1893-1935), Hästar. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:10 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:05 -
6572 Kopparstick
Kolorerat, ”Gross-Horn”, 1800-tal. Bildmått: 29x34..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:57



